طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر

طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر

 طرز تهیه آبگوشت طرز تهیه آبگوشت مجلسی طرز تهیه آبگوشت برای ۴ نفر طرز تهیه آبگوشت برای ۲ نفر طرز تهیه آبگوشت در زودپز طرز تهیه آبگوشت بزباش ادویه آبگوشت طرز تهیه آبگوشت مرغ طرز تهیه آبگوشت ساده نخود و لوبیا را از شب قبل در مقداری آب ( سه برابر حجم خیس نخورده نخود و لوبیا ) خیس کنید.

 

abgosht rouzegar com 1 طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر

آبگوشت مجلسی

مواد لازم برای چهار نفر:

نخود-لوبیای سفید         روی هم رفته یک لیوان بزرگ
گوجه فرنگی                ۲ عدد بزرگ
پیاز پوست گرفته شده    ۲ عدد متوسط
فلفل سبز تازه                ۲ تا ۳ عدد
نمک،فلفل و آبلیمو         به مقدار لازم
گوشت گوسفند با استخوان و چربی     ۵۰۰ گرم
سیب زمینی شسته شده با پوست   ۴ یا ۵ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی         یک قاشق غذا خوری
سیر به دلخواه           یک حبه بزرگ

chowder recipe rouzegar 2 طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر

طرز تهیه آبگوشت

نخود و لوبیا را از شب قبل در مقداری آب ( سه برابر حجم خیس نخورده نخود و لوبیا ) خیس کنید. گوشت را همراه چربی و استخوان به همراه نخود و لوبیا، یک عدد از پیازها، یک حبه سیر و گوجه فرنگی ها که هرکدام را پوست گرفته و به دو نیم کرده اید در ظرف مناسبی بریزید و شش برابر حجم آنها آب از قبل جوشیده سرد به آنها اضافه کنید .

abgosht rouzegar com 2 طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر

( دقت کنید هنگامی که گوشت را میپزید از ابتدا به آن نمک و ادویه نزنید چون باعث دیرپز شدن گوشت می شود).اگر از دیزی گلی استفاده می کنید، توجه داشته باشید که حتما از شعله پخش کن بین شعله مستقیم و ظرف دیزی استفاده کنید . این ظرف زمان پخت را طولانی تر و درعوض طعم غذا را خیلی بهتر و غذا را جا افتاده تر می کند. بعد از حدود یک ساعت و نیم فلفل سبز ها را به دیزی بیفزائید.در تمام مراحل پخت دقت کنید که شعله زیر ظرف ملایم باشد تا غذا جا بیفتد . یک ساعت بعد از اضافه کردن فلفل ، سیب زمینی ها را با پوست داخل غذا بریزید.پیازی که اول به غذا اضافه کردید از ظرف خارج کنید و دور بیندازید. چربی گوشت را نیز از ظرف خارج کنید. به همراه یک عدد پیاز باقیمانده خوب بکوبید.

chowder recipe rouzegar 3 طرز تهیه آبگوشت سنتی برای ۴ نفر