طرز تهیه لیموناد لیمو ترش عربی گازدار

  • 68 views
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۶
  • عکس

خواص لیموناد + طرز تهیه لیموناد لیمو ترش عربی گازدار

لیموناد لیمو ترش طرز تهیه لیموناد طرز تهیه لیموناد عربی لیموناد چیست طرز تهیه لیموناد گازدار طرز تهیه لیموناد با لیمو تازه شربت لیموناد نعنایی شربت آبلیمو و یا لیموناد (به انگلیسی: Lemonade) یک نوشیدنی با طعم لیمو است که به طور معمول از لیمو، آب و شکر ساخته می‌شود

Lemonade 1 400x301 طرز تهیه لیموناد لیمو ترش عربی گازدار

اگر چه نسخه‌های بسیار متفاوت حاوی طعم‌دهنده‌های مصنوعی به جای آب لیمو طبیعی در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در هند، با استفاده از لیمو تازه، شکر دانه‌ریز، نمک، فلفل (و ادویه جات ترشی جات دیگر با توجه به سلیقه شخصی) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Lemonade 2 طرز تهیه لیموناد لیمو ترش عربی گازدار

خواص لیموناد

آبلیمو سرشار از ویتامین C و پتاسیم است و از بیماری اسکوربوت جلوگیری می کند. قندها ، پلی ساکارید، اسیدهای عالی ، چربی ، کاراتنوئید‌ها ، ویتامین های A ، B 1، B 2 ، B3 ، مواد معدنی ، فلانوئید‌ها و لیمونوئید‌ها و اسانس از ترکیبات موجود در آب لیموست. مهم ترین اسید های عالی لیموترش اسید‌سیتریک است که ۱۰ درصد آب لیمو را تشکیل می دهد و همچنین ۲ درصد سیترات کلسیم و پتاسیم در آب لیمو وجود دارد. لیموترش از خونریزی جلوگیری می کند ، موجب افزایش مقاومت بدن می شود ، از عفونت‌ها جلوگیری می کند و آنتی اکسیدان قوی دارد. همچنین برای قرقره کردن گلو مناسب است.